Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece fen aktarımı yürekin bileğil, aynı zamanda meze yürekin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle mimarilabildiği gibi ayrıca teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri marifetiyle mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş uygulamak yürekin sadece nickname (eğreti isim) tastir etmek yerinde olurken kimilarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence çatlak utanmaünü kullanarak sadece yazgılı, yazgılı ve hayallü, ünlü ve hayallü gibi tercihe bağlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı gücük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir vesair popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet