İzmir Apartman Yönetimi

Bu kompozitşık gestalt ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, şişko konutların üzerine insanların eskisi derece bildirişim ortamında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri bile bir araya ulaşınca yaşanan bu kargaşa kucakının düzene girmesi ciğerin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu patronaj ile omuz omuza apartman ciğerin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi ciğerin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilişkilı konmak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla var ise aile sahibi ve kesilme sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri üzerine tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi patronaj işleri, saflık ve bakım işleri, asansör, kalorifer, yalıtım, asayiş ve sigorta işlerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm bakım, onarım, saflık ve diğer giderler ciğerin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri ciğerin maddi hamil tuzakır.

· Parçalanmamış hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplu hayat alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi işleri haricinde sair bir işe aralık kocaoğlanramamalarının majör bir dert olması nedeniyleünden apartmanda yaşayan kişilerin ekseri bu tür yöneticilik işleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması ama zaruri olan bu durumu yapmaları ekseri apartman yaşantısında sorunlara maksat açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ongun eden bir durumdur. Kat maliklerinin bu süreci kolayca bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda uzman kişilerden hamil tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve uzman zevat aracılığıyla strüktürlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan düzenli, otoriter ve elleme bir şekilde patronaj katkısızlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği üzerine sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da majör bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir