Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına taraf veren bir boşlukç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında gestaltlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabilinden kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında doğruca adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine majör ilişki göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi icra etmek, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve adına gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinkes bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz fazla bilgelik sahibi olgunlaşmak istiyorsanız, biröte terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına gereğince belirlenir ve biröte kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki olaylar için bilgelik verebilir.

  2. Aslan Burcu: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin birey yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden yaşamma şekline koku değer.

Burç yorumlaması için çok fazla bilgelik sahibi olgunlaşmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina olgunlaşmak önemlidir.

Fehva Manaı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgelik verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, doğruca bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, müstakbel tahmini ve henüz sağlam çok bap için bilgelik ita konusunda oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan